Transporter dla kota to zwykle rzecz niezwykle potrzebna, gdy ma się tego czworonoga w domu. Dobrze jest wybrać takie „pudełko”, które będzie w miarę uniwersalne, a jednocześnie wytrzymałe.

Dlaczego właśnie transporter?

transporter dla kotaWzięcie kota w podróż bywa dość skomplikowane. Transporter nie tylko ułatwi przewóz nawet zestresowanego zwierzaka, ale także zapewni mu bezpieczeństwo. Zazwyczaj podstawowe transportery dla kota są wykonane z tworzywa sztucznego. Jednak przednia kratka zabezpieczająca wykonana jest często z metalu. To pozwala na nie uszkodzenie jej pod wpływem kocich pazurów.

Wygodny transporter dla kota powinien być otwierany od góry. To istotne, jeśli ma służyć także w czasie wizyty u weterynarza. Kota bardzo trudno wyjąć, jeśli nie można otworzyć transportera od góry. Rozwiązaniem stosowanym w większości produktów tego typu jest możliwość zdjęcia górnej części. Jest to mniej wygodne niż specjalne otwieranie, ale również spełnia swoją funkcję.

Co w przypadku dalekiej podróży?

Jeśli kot ma lecieć samolotem, użycie standardowego transportera może nie wystarczyć. Dobrze jest wybrać taki, który posiada stosowny atest. Jeśli zwierzę nie jest duże najlepiej wybrać taki transporter, który zmieści się pod siedzeniem pasażera. W innym przypadku kot musi lecieć w luku bagażowym. Należy pamiętać o regulaminowym wyposażeniu takiego transportera, wymagane są między innymi pojemniki z wodą i jedzeniem.Wygodny transporter dla kota można nabyć tutaj: http://www.zoologiczny.sklep.pl/Transportery__39_80