Zanim zdecydujemy się na nowego lokatora w naszym domu musimy pomyśleć w jakie akcesoria dla kotów się zaopatrzyć. Na pewno nasz maluch będzie musiał z czegoś jeść, więc musimy zaopatrzyć się w miski. Powinny być co najmniej trzy, Jedna wyższa do wody, druga do suchej karmy i trzecia do karmy mokrej. Miski mogą być z różnych tworzyw, mogą być plastikowe, ceramiczne bądź metalowe.

Różnice w cenach są dość duże więc w zależności od zasobności naszego portfela dokonujemy wyboru. Miski te różnią się pod względem praktycznym, chodzi o łatwość utrzymywania takiej miski pod względem higienicznym. Najłatwiej jest utrzymać pod względem higienicznym miski metalowe. Po umyciu miskę można wyparzyć a resztki jedzenia są dokładnie z niej usuwane, w plastikowych resztki jedzenia mogą pozostawać w zagłębieniach co sprzyja rozwojowi bakterii. Oprócz misek powinniśmy zaopatrzyć naszego kociaka w kuwetę. W tym przypadku sklepy zoologiczne oferują nam także szeroki wybór w zróżnicowanych cenach. Mamy do wyboru kuwety w różnych wymiarach i w zależności od rasy naszego kociaka powinno dobierać się kuwetę. Dla większych ras nie kupimy przecież małej kuwety, nie sprzyjałoby to zapewne toalecie naszego kota. Możemy kupić kuwetę odkrytą lub zakrytą ta druga na pewno będzie praktyczniejsza, ponieważ nie będzie dookoła kuwety rozsypanego żwiru.
Bardzo dobry sklep dla kotów ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami znajdziecie tutaj:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Koty__39

Jak jest kuweta to i musi być do niej dokupiony żwirek. Asortyment żwirku jest także szeroki, można zaopatrzyć się w żwirek pachnący, zbrylający bądź niezbrylający. Odpowiedni dobór żwirku ułatwia utrzymanie kociej toalety w czystości.