Zadbać o wygląd naszego kota
Ważną rolę w wyglądzie naszego kota ma wygląd jego sierści. Niezależnie czy jest to kot krótkowłosy czy długowłosy, należy pomagać mu w pielęgnacji sierści. Różnica polega tylko na częstotliwości zabiegów i na szczotkach jakie będziemy do tych zabiegów używać. W przypadku kotów krótkowłosych zabieg higieny sierści powinien być wykonany bynajmniej raz w tygodniu i najlepiej szczotką z naturalnego włosia natomiast w przypadku kotów długowłosych pielęgnację przeprowadzamy dwa lub trzy razy w tygodniu za pomocą szczotki drucianej. Oprócz szczotkowania czeszemy koty i tu także grzebienie powinny się różnić, dla kotów krótkowłosych używamy grzebienia z cienkimi ząbkami a dla długowłosych grzebienia z drucianymi ząbkami.

Nasze koty nie lubią kąpieli ale występuje nieraz konieczność wykąpania naszego milusińskiego, bywa to zazwyczaj konieczny zabieg kiedy: kot bardzo się wybrudzi, kiedy sam nie dba należycie o swoją sierść lub chcemy go zaprezentować na wystawie. Przymusowa kąpiel powinna mieć miejsce gdy chcemy naszemu kotu usunąć pasożyty z sierści. Do kąpieli możemy naszego kota przyzwyczaić już w młodym wieku, stosując ciepłą wodę szampon specjalny dla kotów i cieplutki ręczniczek na pewno nam się uda.
Świetne, wielokrotnie przetestowane furminatory: http://www.zoologiczny.sklep.pl/DeShedding_Tool_Furminator_dla_kotow_dlugowlosych_profesjonalny_przyrzad_do_usuwanie_podszerstka__39_172_173___11030
furminator dla kotow
Koty są bardzo wrażliwe na przeciągi toteż musimy go po kąpieli bardzo dobrze osuszyć. Zadbana lśniąca sierść u naszego kota świadczy o jego zdrowiu, dobrym samopoczuciu a ponadto mamy gwarancję że nasz pupil otrzymuje prawidłową karmę. Kiedy sierść staje się matowa lub zaczyna wypadać pojawia się problem.